|  strona g��wna |  kontakt |

Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku
 
 
Przekaz nam
1% swojego
podatku:

KRS 0000131441
Strona główna
Relacje po zabiegach poszerzania żył
Projekty w realizacji
Wykorzystanie 1%
Nowe spojrzenie na SM
Strona dla lekarzy
Różne
Sprawozdania z Działalności
Dokumenty do pobrania
Nasi partnerzy
Galeria zdjęćNasza działalność

  HOME    Nasza działalność    

PRZEGLĄD DZIAŁALNOŚCI NASZEGO STOWARZYSZENIA

 

5 grudnia o godz.16:00 roku 2009 przy ul. Ku Słońcu 124 w Towarzystwie Salezjańskim  odbyło się spotkanie Wigilijne naszego Stowarzyszenia 

 


 

 

W piątek 13 listopada 2009r o godz. 17:00 odbyło się  spotkanie z neurologiem. Tematem tego spotkania było „ Nowe leki dostępne  Polsce" prowadziła. 
dr nauk med. lekarz  neurolog  Danuta Nocoń

  

Udzielanie porad na telefon i prowadzenie dyżurów w dni poniedziałki, wtorki i piątki od godz. 17:30 do 19:30 oraz według potrzeb. Informowanie nowo-zdiagnozowanych o możliwościach korzystania z przysługujących nam praw i obowiązków oraz przepisów.

 
 
Prowadzimy w każdy piątek  od godz. 16,30 - spotkania integracyjne : rozmowy z nowo-zdiagnozowanymi, rodzinami chorych, święta, imieniny, urodziny, wsparcie. wymiana doświadczeń, wspólne rozwiązywanie problemów Na tych spotkaniach omawiamy nasze wspólne przedsięwzięcia, ustalamy cele na najbliższą przyszłość. Prowadzimy rozmowy między sobą informując się nawzajem o podjętych krokach. Spotkania tego typu bardzo nas scalają dzięki temu mamy możliwość dyskutowania na tematy nas interesujące. Oprócz tego pomagamy sobie w ramach naszych możliwości.

 
Po spotkaniu integracyjnym o godz. 18.00 do 19,30 prowadzone są  zajęcia z Tai Clii z Antonim Piwowarczykiem. Zajęcia te wspomagają rehabilitację odprężają nas uspakajają oraz nie tylko. Między innymi te zajęcia są nam bardzo potrzebne. 

 
W każdy drugi piątek miesiąca są spotkania tematyczne - fizjologia żywienia człowieka, diety, suplementy, medycyna alternatywna, rehabilitacja, metody i urządzenia, spotkania z lekarzami i socjoterapeutką. 

 
 Joga wg metody lyengara prowadzoną  z Dariuszem Witkowskim w każdą  środę o godz. 12,00 do 13.30 

 
Dzięki uprzejmości założyciela Szczecińskiego Stowarzyszenia Kung Fu Pięciu Zwierząt – Pana Antoniego Piwowarczyka odbyło się spotkanie z Dr Markiem Langweilerem mistrzem i nauczycielem tradycyjnej, bojowej gałęzi stylu Wu Tai Chi Chuan oraz Chi Kung, osobistym uczniem
sifu Wu Kwong Yu - spadkobiercy twórcy stylu, prawnuka sifu Wu Chien Chuan'a, oraz kolejnego z wielkich mistrzów stylu Wu - sifu Wu Tanana. Dr Mark  Langweiler jest również lekarzem od wielu  lat skutecznie łączącym osiągnięcia medycyny zachodniej z doświadczeniami i głęboką wiedzą wypływającą z medycyny Dalekiego Wschodu, posiadaną wiedzą dzieli się również ze studentami w USA, Kanadzie, Holandii i Wielkiej Brytanii. Dzięki temu spotkaniu po raz pierwszy, ale nie ostatni mieliśmy okazję otrzeć się o tą starożytną sztukę dbania o swoje zdrowie i sprawność pod okiem tak wybitnego Mistrza. Zdobyte umiejętności doskonalimy w trakcie cotygodniowych spotkań treningowych z inst.. A. Piwowarczykiem. Byliśmy pod wrażeniem umiejętności i osobowości Dr Langweilera – okazał się on bardzo radosnym i otwartym człowiekiem. Po zakończonych zajęciach Mistrz stwierdził, że również jest pod wrażeniem. Przyznał, że pracował już w przeszłości z osobami chorymi na SM, nie widział jednak do tej pory tak dużej grupy zaangażowanych i wykonujących tak trudne zaawansowane techniki Tai Chi i Chi Kung.  Spotkanie z Mistrzem dało nam dużo zapału do dalszego systematycznego treningu. Tym bardziej budujące dla nas jest to, że        Dr Langweiler systematycznie przyjeżdża do naszego miasta na zaproszenie Pana Antoniego Piwowarczyka i obiecał nam, że zawsze, w miarę możliwości, chętnie nas odwiedzi.

 
Prowadzone są warsztaty socjoterapeutyczne oraz wykładów, wizualizacji
przez Marię Garnuszewską w każdy wtorek o godz.17:00

 
Mamy także możliwość korzystania z wizyty u psychologa-terapeuty niektórzy z tego
 korzystają i uważają że to jest bardzo budujące.

 
Organizowane są spotkania z neurologiem indywidualnie w naszym Stowarzyszeniu.

 
Dnia 14-10-2009 r. uczestniczyliśmy w audycji radiowej  Radia Szczecin na tematy związane z naszą chorobą SM.  

 

 


 

 

Spotkanie
Dnia 17-09-2010r. o godz.16:30 odbędzie się spotkanie   mgr Violetty Kruczkowskiej psychologa i terapeuty. Tematem spotkania jest „Złość”

 

 

 Walne Zebranie członków PTSR

Dnia 17 grudnia 2010r.o godzinie 17:00 odbyło się Walne Zebranie członków PTSR Oddziału Wojewódzkiego w Szczecinie siedziba przy ul. Dworcowej nr 19.

 

 

 konsultacje neurologiczne indywidualne

Dnia 15 listopada 2010r. oraz 13 grudnia 2010r.o godz.16:00 odbyły  się konsultacje neurologiczne indywidualne w naszym Stowarzyszeniu z  dr nauk med. lekarz  neurolog  Danuta Nocoń. Zgłoszenia w uczestnictwie przyjmowane były pod nr. tel 781 131 513

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Newsletter
Podaj adres e-mail,
na który chciałbyś otrzymywać wiadomości.
adres e-mail::

Zapisz
Wypisz      

2009 © www.ptsr.szczecin.pl
Liczba odwiedzin: 749338
CMS System powered by media-projekt.pl