|  strona g��wna |  kontakt |

Dzisiaj jest wtorek, 21 września 2021 roku
 
 
Przekaz nam
1% swojego
podatku:

KRS 0000131441
Strona główna
Relacje po zabiegach poszerzania żył
Projekty w realizacji
Wykorzystanie 1%
Nowe spojrzenie na SM
Strona dla lekarzy
Różne
Sprawozdania z Działalności
Dokumenty do pobrania
Nasi partnerzy
Galeria zdjęćAktualności

  HOME    Aktualności    


  

Specjalnie dla nas - duński psycholog Michael Nissen - warsztaty TRE - uwalnianie traumy, stresu i emocji

Warsztat przeznaczony jest dla:

osób cierpiących na stwardnienie rozsiane należących do Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. 

Ćwiczenia, które uwalniają traumę, stres i emocje (TRE) to metoda uwalniania napięć w ciele wywołanych nadmiernym stresem, chorobą, urazem psychicznym lub traumą.

Metoda ma korzenie w analizie Bioenergetycznej dra Alexandra Lowena. Ćwiczenia (TRE) to zestaw prostych ćwiczeń fizycznych opracowanych przez Davida Bercelego psychoterapeutę bioenergetycznego CBT z USA, wywołujących naturalne drżenie w ciele.Podczas spotkania doświadczysz na sobie rozluźniających ich właściwości. Ćwiczenia pomagają w powrocie do zdrowia i odzyskaniu zasobów ciała do samoleczenia. Ćwiczenia relaksują i zwiększają poczucie integracji w ciele. Są stosowane również w pracy z osobami chorymi na stwardnienie rozsiane jako metoda wspomagająca leczenie i powrót do lepszego samopoczucia w ciele i jego koordynacji.

Większość z nas zna te mimowolne drżenia i ich doświadczyła w sytuacjach intensywnego przerażenia, szoku, traumy, jak również w momentach silnego stresu związanego z chorobą, czy też chwilach wielkiej radości i ekscytacji. W wyniku silnego stresu nasze ciało wchodzi w stan reakcji walki lub ucieczki poprzez napięcie mięśni i mobilizację do działania. Kulimy się w sobie chroniąc najwrażliwsze organy ciała przed urazem (serce, podbrzusze, klatkę piersiową) lub nawet przed śmiercią. Kiedy traumatyczne wydarzenie mija, ciało poprzez mimowolne drżenia neurogeniczne powoli powraca  do równowagi. Drżenie jest u człowieka wrodzoną reakcją centralnego układu nerwowego, genetycznie w nim zakodowaną jako naturalny mechanizm uwalniania głębokich napięć w mięśniach. Jest to sposób i jednocześnie sygnał dla organizmu, że niebezpieczeństwo minęło i organizm może powrócić do stanu homeostazy i relaksacji. Koszt warsztatu z tłumaczeniem wynosi 700 euro wraz z dojazdem i lunchem w cenie. Spotkanie prowadzi Michael Nissen oraz psycholog Joanna Olchowik. Ośrodek wydał w 2011 roku książkę Davida Bercelego - "Zaufaj ciału. Ćwiczenia, które uwalniają traumę, stres i emocje", którą można nabyć poprzez stronę www.bioenergetykalowena.pl.

TRENER:

Michael Nissen: mam 48 lat. Jestem psychologiem klinicznym (University of Copenhagen) oraz certyfikowanym Bioenergetycznym Psychoterapeutą CBT (IIBA) oraz TRE Practitioner poziom II. Szkoliłem się w Analizie Bioenergetycznej w NIBA (Nord-deutsches Institute of Bioenergetic Analysis) w Niemczech. Wcześniej intensywnie zdobywałem wiedzę w organoterapii Wilhelma Reicha w Berlinie w szkoleniu prowadzonym przez dr. med. Heiko Lassek'a. Tytuł psychologa uzyskałem broniąc pracy dyplomowej na temat koncepcji Reicha - Biopatii oraz choroby Parkinsona.

Organoterapia jest fundamentem mojej terapeutycznej pracy z pacjentami w Analizie Bioenergetycznej i pracy poprzez TRE. Od 7 lat pracuję z pacjentami cierpiącymi na stwardnienie rozsiane korzystając ze zdobytej wiedzy. Współpracuje z duńskiem stowarzyszeniem chorych na stwardnienie rozsiane w Kopenhadze. Od 2000 roku prowadzę również prywatną praktykę terapeutyczną w Berlinie. Jestem autorem wielu artykułów z zakresu psychologii ciała i jego związku z występującymi chorobami, psychoterapii poprzez ciało i medycyny alternatywnej. Specjalizuję się w psychosomatyce i neurodegeneracji. Szczególnie jestem zainteresowany pracą terapeutyczną z pacjentami chorymi na stwardnienie rozsiane i na chorobę Parkinsona.

Newsletter
Podaj adres e-mail,
na który chciałbyś otrzymywać wiadomości.
adres e-mail::

Zapisz
Wypisz      

2009 © www.ptsr.szczecin.pl
Liczba odwiedzin: 552115
CMS System powered by media-projekt.pl