|  strona g��wna |  kontakt |

Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2024 roku
 
 
Przekaz nam
1% swojego
podatku:

KRS 0000131441
Strona główna
Relacje po zabiegach poszerzania żył
Projekty w realizacji
Wykorzystanie 1%
Nowe spojrzenie na SM
Strona dla lekarzy
Różne
Sprawozdania z Działalności
Dokumenty do pobrania
Nasi partnerzy
Galeria zdjęćSzczególne działania

  HOME    Szczególne działania     

odbyło się spotkanie z dr Joanną Woyciechowską o SM

Joanna Woyciechowska jest absolwentką Warszawskiej Akademii Medycznej.
Specjalizacja I i II stopnia z neurologii otrzymała w Warszawskiej klinice Neurologicznej. Doktorat z neuroimmunologii, obroniony w Państwowym Zakładzie Higieny, był sponsorowany przez Instytut Psychoneurologiczny.
Od 1974 roku przebywa w USA, gdzie przez pięć lat pracowała naukowo w Narodowych Instytutach Zdrowia. Najpierw jako Visiting Fellow, a potem jako Medical Fellow. Rezydenturę neurologiczną powtórzyła w Georgetown University w Waszyngtonie.
 W 1987 roku założyła Wielodyscyplinarny Program dla Osób z SM, którego przez następne 9 lat była dyrektorem. Od 1996 roku opiekuje się chorymi i jednocześnie studiuje oraz praktykuje Medycynę Integracyjną w Północnej Karolinie.
 Jest autorką wielu specjalistycznych publikacji i książek dla osób chorych na stwardnienie rozsiane. W tym Przewodnika dla osób chorych „Sobie Moc” o którym wieloletnia wiceprezes Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Dr med. Barbara Patzer pisze: „Przewodnik dla osób z SM pt. Sobie Moc jest cennym zbiorem własnych przemyśleń na temat radzenia sobie z przewlekłą i destrukcyjną chorobą centralnego układu nerwowego, jaką jest stwardnienie rozsiane.
Własne, wieloletnie doświadczenie lekarza skoncentrowanego głównie na tym schorzeniu pozwala dr Woyciechowskiej podejść w sposób niesłychanie szeroki do różnych aspektów tej choroby, począwszy od czynników usposabiających do jej powstania na poziomie genetyki, nawyków codziennych, niezdrowej diety, sposobu myślenia, alergii, zaburzeń wchłaniania w jelitach, urazów psychicznych i fizycznych poprzez uszkodzenie układu immunologicznego do wpływu wielu tych czynników na odpowiedź układu neuroimmunologicznego.
Rzetelna informacja na temat możliwości terapeutycznych daje osobom z SM wgląd w ofertę medycyny w tym schorzeniu.
Szerokie spojrzenie na udział własny pacjenta w procesie samoleczenia, stosunku do choroby, wyzwania, jakie choroba stanowi i aktywnej walki z objawami są nie do przecenienia.
Głębokie, humanistyczne i filozoficzne podejście do zagadnienia daje pacjentowi niezrównany oręż w zmaganiach z chorobą.
Przewodnik „Sobie Moc” jest niezwykłą, jedyną w swoim rodzaju pozycją godną polecenia dla każdej osoby z SM.”
Na majowym spotkaniu w Krakowie oprócz Przewodnika „Sobie Moc” będzie dostępna najnowsza książka dr Joanny Woyciechowskiej „SM jak walczyć o ZDROWIE z RW, CUD i WOW”.
Pani Doktor od wielu lat związana jest emocjonalnie z Polską i chorymi na SM w naszym kraju. Cały czas utrzymuje kontakt z osobami chorymi, pomaga im i wspiera na co dzień.
Uczestnictwo w wykładzie dr Joanny Woyciechowskiej jest wyjątkową okazją do zdobycia większej wiedzy na temat choroby, sposobów jej leczenia oraz radzenia sobie z problemami z nią związanymi.

Newsletter
Podaj adres e-mail,
na który chciałbyś otrzymywać wiadomości.
adres e-mail::

Zapisz
Wypisz      

2009 © www.ptsr.szczecin.pl
Liczba odwiedzin: 754141
CMS System powered by media-projekt.pl